Йосіміцу Ямада народився в Токіо 17 лютого 1938 року. Його батько Ітіро був викладачем, а мати Мітіо – дбала про будинок. Ямада зацікавився Айкідо через двоюрідного брата батька, Тадасі Абе , який навчався в Айкікай Хомбу Додзьо з 1942 року і був другом Коіті Тохей сенсея.
В 1955 році у віці 17 років Він увійшов в Хомбу Додзьо за рекомендацією Тадасі Абе і був прийнятий як уті-десі. До цього часу він не займався якимось єдиноборством, тож перший день у ролі уті-десі став першим днем, коли він ступив на татамі. Тамура Нобуйосі та Садатеру Арікава були першими семпаями з ким він затоваришував.
Хомбу Додзьо у ті часи помітно відрізнялося від сьогоднішнього. Тренування були складнішими і життя носило майже аскетичний характер. Йосіміцу Ямада і досі пам’ятає розклад тих тренувальних класів. День тренувань починався о 6:30 ранку з класу на чолі з Кісьомару Уесіба. О 8:00 тренування проводив Коіті Тохей або Осава Кісабуро якого раз на тиждень заміщував Кендзі Томикі. Сейго Ямагуті та Хіросі Тада вели класи о 15:00 і 16:00, а відтак були класи з іншими викладачами додзьо.
Коіті Тохей був кумиром для багатьох практиків айкідо, які були вражені його харизмою та технічними навичками. Згодом група уті-десі поповнилась новими адептами серед яких були Кабаясі Ясуо, Кадзуо Тіба, Міцунарі Канаі і Сейіті Суґано які разом із Йосіміцу Ямадой на довгі роки стали друзями. Кожен уті-десі мріяв про те , аби викладати айкідо за межами Японії. Оскільки він трохи знав англійську його було призначено викладачем айкідо на американській військовій базі, завдяки чому отримав можливість вдосконалювати англійську та більше познайомитися з культурою та традиціями цієї країни.
Вперше він поїхав до Сполучених Штатів у 1964 році. Аби представити Айкідо на Всесвітній виставці, що проходила у Нью-Йорку. На той час (з 1961) там вже існувала група на чолі з Ясуо Охара. Йосіміцу Ямада приїхав до Нью-Йорку і взявся за важку багаторічну роботу по поширенню Айкідо. Ця діяльність вимагала багато терпеливості та зусиль. Починати завжди важко. Були проблеми як організаційні та фінансові так і еміграційні. Але все минає у 1966 році до нього приїхав Міцунарі Канаі який очолів групу у Бостоні. Груп Айкідо ставало більше і виникла потреба у створені організації для спільного вирішення проблем. Так завдяки співпраці делегованих Хомбу Додзьо викладачів у 1968 році виникла Федерація Айкідо Сполучених Штатів.
У 1988 він запросив Сейіті Суґано приєднатися до нього. Від тоді це було лише одне додзьо за межами Японії в якому викладали два прямих учня О-сенсея.
Зараз багато тих хто починав свій шлях в Айкідо у Йосіміцу Ямада володарі високих 7-х данів, мають звання Сіхан та очолюють власні групи айкідо.
Йосіміцу Ямада провів у Хомбу Додзьо близько семи років. З того часу методи викладання зазнали суттєвих змін і Айкідо як бойове мистецтво відрізняється від того чого навчав Моріхей Уесіба перших уті-десі. Але не дивлячись на таку еволюцію сенсей Ямада намагається передавати ті традиції та основні елементи незмінними. Він вважає, що міцні основи необхідні для правильного розвитку. Ямада сенсей ентузіаст інтенсивного навчання як засобу фізичного і духовного розвитку. Він не виступає проти жорстких тренувань, відповідно до духу Будо, проте певен, що такі методи не можуть служити виправданням жорстокості та дурості на татамі.
У 2010 році ним була заснована міжнародна організація SANSUIKAI. Ця організація визнана Хомбу Додзьо та покликана об’єднувати та підтримувати всіх хто хоче навчатись Айкідо.
Він все ще інтенсивно подорожує, відвідуючи майже всі континенти світу.
* Джерела: ВІКІПЕДІЯ ТА SANSUIKAI Europe
|